سمینار تخصصی هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد خیریه در همدان برگزار شد  نخستین سمینار تخصصی هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد خیریه و نیکوکاری روز چهارشنبه با حضور نماینده سازمانهای مردم نهاد 13 استان کشور در همدان برگزار شد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در این سمینار گفت: تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد، نقطه قوت هر استانی در توسعه اجتماعی و فرهنگی محسوب می شوند.
'محمدابراهیم الهی تبار' افزود: فعالان اجتماعی در قالب سمن ها و تشکل های غیردولتی موجب رشد کمی و کیفی شاخص های توسعه اجتماعی و فرهنگی می شود.
وی بیان کرد: سمن ها در این راه با توانمندسازی خود و جامعه، باید مسیر مشارکت هر چه بیشتر مردم را فراهم کنند.
دبیر این همایش گفت: این سمینار به همت موسسه فرهنگی، اجتماعی یاران نگار(عج) همدان به منظور تقویت فرهنگی مهرورزی، تقویت کرامت انسانی، مبارزه با تکدی گری مدرن، فقرزدایی و معرفی موقعیت های زود بازده برای کسب درآمد و اشتغالزایی و توانمند سازی موسسات خیریه برگزار شده است.
'فاطمه شیرانی' افزود: در این همایش نمایندگان تشکل ها و فعالان فرهنگی استان های همدان، تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، قزوین، مرکزی، چهارمحال بختیاری و خوزستان شرکت داشتند.
وی تصریح کرد: کارگاه های آموزشی و تخصصی ویژه مدیران عامل سمن ها و فعالان فرهنگی با هم اندیشی و حذف موازی کاری ها در حوزه خیریه و نیکوکاری و انتقال تجربیات و استفاده بهینه از موقعیت ها و فرصت های پیش روی سمن ها از برنامه های این سمینار بود.
در این سمینار موسسات مردم نهاد حوزه خیریه استان دستاوردهای خود را در قالب یک نمایشگاه به معرض دید قرار داده بودند.در این همایش مدیریت موسسه خیریه مهرآوران نیز حضور داشتند.

 

 

/ 0 نظر / 19 بازدید