سمینار تخصصی هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد خیریه در همدان برگزار شد

 نخستین سمینار تخصصی هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد خیریه و نیکوکاری روز چهارشنبه با حضور نماینده سازمانهای مردم نهاد 13 استان کشور در همدان برگزار شد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در این سمینار گفت: تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد، نقطه قوت هر استانی در توسعه اجتماعی و فرهنگی محسوب می شوند.
'محمدابراهیم الهی تبار' افزود: فعالان اجتماعی در قالب سمن ها و تشکل های غیردولتی موجب رشد کمی و کیفی شاخص های توسعه اجتماعی و فرهنگی می شود.
وی بیان کرد: سمن ها در این راه با توانمندسازی خود و جامعه، باید مسیر مشارکت هر چه بیشتر مردم را فراهم کنند.
دبیر این همایش گفت: این سمینار به همت موسسه فرهنگی، اجتماعی یاران نگار(عج) همدان به منظور تقویت فرهنگی مهرورزی، تقویت کرامت انسانی، مبارزه با تکدی گری مدرن، فقرزدایی و معرفی موقعیت های زود بازده برای کسب درآمد و اشتغالزایی و توانمند سازی موسسات خیریه برگزار شده است.
'فاطمه شیرانی' افزود: در این همایش نمایندگان تشکل ها و فعالان فرهنگی استان های همدان، تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، قزوین، مرکزی، چهارمحال بختیاری و خوزستان شرکت داشتند.
وی تصریح کرد: کارگاه های آموزشی و تخصصی ویژه مدیران عامل سمن ها و فعالان فرهنگی با هم اندیشی و حذف موازی کاری ها در حوزه خیریه و نیکوکاری و انتقال تجربیات و استفاده بهینه از موقعیت ها و فرصت های پیش روی سمن ها از برنامه های این سمینار بود.
در این سمینار موسسات مردم نهاد حوزه خیریه استان دستاوردهای خود را در قالب یک نمایشگاه به معرض دید قرار داده بودند.در این همایش مدیریت موسسه خیریه مهرآوران نیز حضور داشتند.

 

 تاريخ : ۱۳٩٤/٦/۱٧ | ۸:٢٦ ‎ب.ظ | نویسنده : موسسه خیریه مهرآوران ماداکتو | نظرات ()

حضور هنرمندان لرستانی در جمع کــودکان مـعلول ذهنی و جسمی

با همکاری امور فرهنگی  جمعی از هنرمندان خرم‌آباد به مناسبت سالروز ولادت با سعادت امام رضا (‌ع‌) با حضور در موسسه‌ی مهرآوران ماداکتو خرم‌آباد به اجرای برنامه برای کودکان معلول ذهنی و جسمی تحت نظر این موسسه پرداختند‌.
اجرای نمایش‌های کودکانه و موسیقی‌های شاد از جمله آیتم‌های این جشن بود که جمعی از خیرین و همچنین خانواده‌های کودکان تحت سرپرستی موسسه در آن حضور داشتند‌.
این جشن با اجرای برنامه‌ی مخصوص کودکان توسط عزت درگاهی آغاز و سپس مراد بداق‌، پرویز بسطامی و سامان کاکاوند از خوانندگان لرستانی به اجرای قطعاتی شاد از موسیقی لری پرداختند که با شور و همراهی گستره‌ی کودکان معلول همراه بود‌.
از دیگر هنرمندان حاضر در این جمع می‌توان به محمد‌امین حجتی (‌نوازنده‌) سید جمال و ایمان سیف (صدابردار) و فضل‌الله چنگایی (عکاس) اشاره کرد‌.
در پایان این جشن "سیده بهارک ایوبی" مدیریت موسسه ضمن تقدیر از اقدام خداپسندانه‌ی هنرمندان و حضورشان در جمع کودکان معلول ذهنی و جسمی‌، گفت‌: حمایت هنرمندان از فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی می‌تواند موجب بسط و گسترش فرهنگ از خود‌گذشتگی و کمک به هم نوع در سطح جامعه شود‌.
قابل ذکر است در این مرکز واقع در بلوار دره‌گرم، بوستان هفتم، بیش از 45 کودک معلول، بی‌سرپرست و بدسرپرست یک ماهه تا 14 ساله نگه‌داری می‌شوند.در پایان نیز خانم مژگان پیوند مسئول امور فرهنگی موسسه به قید قرعه از زحمات سه نفر از مربیان موسسه با اهدای جوایز تجلیل به عمل آورد.

 هم‌استانی عزیز، برای خوشحال کردن این کودکان حتماً نباید کمک مالی کرده یا فردی پول‌دار باشید، همین که بخشی از محبت خود را نثار آن‌ها نموده و ساعتی به بازی با آن‌ها مشغول شوید، از آزمون انسانیت سربلند بیرون آمده‌اید. تاريخ : ۱۳٩٤/٦/۱٤ | ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : موسسه خیریه مهرآوران ماداکتو | نظرات ()

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا علیه السلام

مثل کبوتران شما، گرچه می پرم

آنها کبوترند و من از جنس دیگرم

 دیوارها فضای دلم را گرفته اند

دیگر هوای پر زدن، افتاده از سرم

  گاهی برای بال زدن، آسمان کم است

یا صحن قدس باید و یا گنبد حرم

 آقای من! ببخش اگر بال من شکست

بر من مگیر خرده اگر کم میاورم

 

عطر آگین شدن کودکان آسمانی مهرآوران به بوی آقا امام رضا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٤/٦/۱٤ | ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ | نویسنده : موسسه خیریه مهرآوران ماداکتو | نظرات ()

بازدید شهردار محترم خرم آباد و هئیت همراه از موسسه خیریه مهرآوران ماداکتو

 تاريخ : ۱۳٩٤/٦/۱٤ | ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ | نویسنده : موسسه خیریه مهرآوران ماداکتو | نظرات ()